Заповіді для батьків

  •      Не чекай, що твоя дитина буде такою, як ти. Або такою -як ти хочеш. Пам’ятай – їй бути не тобою, а собою.
  •     Не вимагай від дитини плати за все, що ти для неї робиш: ти дав їй життя, як вона може тобі віддячити? Вона дасть життя іншому, той – третьому – це незворотний закон вдячності.
  •      Не зганяй на дитині свої образи, щоб у старості не їсти гіркий хліб, бо, що посієш, те й зійде.
  •      Не стався до її проблем зверхньо. Тяжкість життя дана кожному під силу, і будь упевнений, їй її важка не менше, ніж тобі твоя. А може і більше, тому, що у неї ще немає звички.
  •      Не муч себе, якщо не зможеш щось зробити для своєї дитини, муч, – якщо можеш і не робиш.
  •      Пам’ятай – для дитини зроблено недостатньо, якщо не зроблено все.
  •      Умій любити чужу дитину. Ніколи не роби чужій те, що не хотів би, щоб інші зробили твоїй.
  •      Люби свою дитину будь-якою: не талановитою, невдахою, дорослою. Спілкуючись з нею, радій, що дитина – це свято, яке поки що з тобою.
Download
Програма 7 кроків назустріч
ДРУЖНІ ЗУСТРІЧІ З БАТЬКАМИ З ПИТАНЬ ЗБЕРЕЖЕННЯ
ЗДОРОВ’Я ТА СТАТЕВОГО ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ ТА ПІДЛІТКІВ
Посібник модератора_7_кроків.pdf
Adobe Acrobat Document 5.1 MB
Download
Матеріали для бесід з батьками.pdf
Adobe Acrobat Document 152.0 KB
Download
10 кроків, щоб стати кращими батьками
10 кроків.pdf
Adobe Acrobat Document 86.7 KB
Download
Батьківські збори
Поради вчителям і батькам.pdf
Adobe Acrobat Document 93.2 KB
Download
Поради батькам
Роль сім‘ї у вихованні і навчанні дітей.
Adobe Acrobat Document 72.0 KB

Рекомендації батькам учнів середніх класів щодо підготовки домашніх завдань

1. Намагайтеся створити умови, які полегшують навчання дитини:

- побутові (повноцінне харчування, режим, спокійний сон, затишна атмосфера, зручне місце для занять);

- емоційні (демонструйте віру в дитину, не втрачайте надії на успіх, виявляйте терпіння, не ображайте в разі невдач);

- культурні (забезпечте дитину довідниками, словниками, посібниками, атласами, книгами зі шкільної програми; разом дивіться навчально-пізнавальні програми, обговорюйте побачене).

2. Слухайте свою дитину: нехай вона читає вголос, переказує те, що треба запам’ятати, перевіряйте знання за питаннями в підручнику.

3. Регулярно ознайомлюйтеся з розкладом уроків, факультативів, гуртків, додаткових занять для контролю й надання можливої допомоги.

4.. Пам’ятайте, що в центрі уваги батьків повинна бути не оцінка, а знання,навіть якщо ними не можна скористатися сьогодні. Тому думайте про майбутнє й пояснюйте дітям, де й коли ці знання стануть у пригоді.

5. Пам’ятайте, що,за науково обгрунтованими нормами, над виконанням усіх домашніх завдань учні 5-6 класів повинні працювати до 2,5 годин, 7-8 класів – до 3 годин, 9 класів – до 4 годин.

Батьківські помилки при вихованні дітей

 

Батьки можуть ставитися до дитини як позитивно, так і негативно, це ставлення певною мірою впливає на процес розвитку дитини. Помилки виховання значною мірою пов'язані з негативним ставленням батьків. Тому вам необхідно навчитися уникати його. Далі надана інформація, яка сприятиме розумінню помилок та їх уникненню.  http://childdevelop.com.ua/articles/upbring/152/


Усі батьки хочуть, щоб їхні діти росли турботливими й чуйними людьми. У статті пропонуються шість перевірених порад про виховання дбайливої дитини. http://childdevelop.com.ua/articles/upbring


Провідні психологи розробили рекомендації про те, як виховувати дітей, щоб вони стали турботливими, шанобливими й відповідальними дорослими людьми. http://childdevelop.com.ua/articles/upbring/909/


Для того щоб сімейні взаємини розвивались успішно, необхідно, щоб обидві сторони переговорів відчували себе задоволеними та щасливими. У статті наводяться відповідні поради щодо досягнення домовленості з дітьми. http://childdevelop.com.ua/articles/upbring/1133/


Очень важные советы родителям:
✔Совет самый главный – хвалим на людях, ругаем наедине!
✔ Тоже важно – ругаем не ребенка, а его поступки!
✔Не «нападаем» на ребенка всей семьей!
✔Не жалеем тут же, если отругал отец, держим нейтралитет… хотя бы некоторое время. ✔ Советуйтесь с ребенком по вопросам, касающимся вашей семьи: что приготовить к обеду, как лучше провести выходные, какую мебель купить в дом и т.д.
✔Создайте в семье традицию успешных переговоров. Спросите своего ребенка, что он чувствует, когда участвует в принятии решения наравне со взрослыми.
✔Давайте будем говорить нашим детям о том, как мы их любим!
✔ Разделите, для себя в первую очередь, отношение к своему ребенку и к его поступкам.
✔Поговорите с ним о его реальных достижениях и о чувствах, которые у него возникали во время процесса и при получении результата.
✔Чаще хвалите своего ребенка за каждую мелочь, поясняя, за что вы его хвалите. Давайте ему приятные определения, закрепляющие хорошее поведение: «старательный ученик», «творческий мальчик», «аккуратная девочка», «настойчивый человек» и т.д. ✔Если ваш ребенок на вас обиделся, попросите у него прощения и скажите о том, как сильно вы его любите. Родитель, способный извиниться перед ребенком, вызывает у него уважение, и отношения становятся более близкими и искренними.
✔Важно, чтобы ребенок умел деньги считать, тратить, экономить, получать удовольствие от покупок, относиться ответственно к семейным деньгам, уважать труд и тех, кто трудится. И тогда, когда он вырастет, он научится зарабатывать деньги и обеспечивать свою семью.
Comments: 0